Mateřská škola Sobotka -

Úkoly pro děti – JARO 2020

VZHLEDEM K OBNOVENÍ PROVOZU MŠ OD PONDĚLÍ 11.5.2020 SE NEBUDE TATO RUBRIKA AKTUALIZOVAT. 

 

ČTVRTEK 7.5.2020

17.ÚKOL – konečně by se na nás mělo usmívat sluníčko. Až půjdete na procházku nebo na zahradu, nezapomeňte, že v neděli je DEN MATEK. V přírodě je tolik krásných přírodnin, ze kterých lze vytvořit pro maminku překvapení. Nasbírejte kamínky, větvičky, různé druhy trav a můžete začít tvořit. Motivaci najdete níže:-)

 

STŘEDA 6.5.2020

16.ÚKOL – jak jste si včera zacvičily? Protáhly jste všechny části těla? Víte, jak se jmenují? Popros třeba maminku ať kontroluje, zda správně ukazuješ a pojmenováváš:

Kolik máš očí, prstů na jedné ruce, uší, nohou…? Kolik nohou, nosů, úst,… celkem mají 2 děti? Apod…

 

ÚTERÝ 5.5.2020

15.ÚKOL – dnes si protáhneme těla:-) Zkuste si zacvičit podle obrázků. Zapojte  rodiče nebo sourozence. Kolik cviků je „zvířátkových“? Který se ti nejvíce líbil?  Vyber jedno zvířátko a nakresli si ho. Obrázek ulož do desek. Můžete společně vymýšlet i jiné cviky a pojmenovat si je, Přejeme kopec srandy 😆 !

PONDĚLÍ 4.5.2020

14.ÚKOL – dnešní den má být opět upršený. Pojďte si s maminkou nebo tatínkem připomenout jednu známou pohádku. Uhodneš která to je? Zkus ji podle obrázku „převyprávět“.

Úkol:

Vzpomeneš si, které postavy se v pohádce objevily? Co měla Červená Karkulka na sobě?Kolik věcí nesla v košíčku? Koho potkala v lese? Atd…

 

ČTVRTEK 30.4.2020

13.ÚKOL – dnes je poslední dubnový den. Víš, co je v tento den zvykem? Zeptej se někoho z rodiny, co je tzv. „PÁLENÍ ČARODĚJNIC“ a popovídejte si o tom. Možná, že sis i něco vyrobil/a z naší rubriky „vyrábění“ nebo jsi vypracoval/a pracovní list. 

Víš jaký měsíc začne zítra?

Užij si sváteční den, sobotu i neděli:-)  V pondělí se opět můžeš těšit na nějaký úkol!

 

Kdo se nechce nudit, může zkusit tento „poznávací“ úkol:

 

STŘEDA 29.4.2020

12.ÚKOL – na dnešní den nám meteorologové předpovídají déšť. Proto bude spousta času na zábavu s rodiči nebo sourozencem. Znáš tzv. Kimovku (Kimova hra)? Určitě ji znáš ze školky. Jen nevíš, že se takto jmenuje:-)

Postup: na stůl položte různé předměty – klíče, gumu, pero, kostičku,…a nechte dítěti chvíli na to, aby si vše prohlédlo. Pak předměty zakryjte a dítě by Vám mělo vyjmenovat všechno, co si zapamatovalo.

Začněte s pár předměty a postupně přidávejte, ubírejte, obměňujte…

Můžete společně počítat předměty, slovně popisovat, určovat barvy, ptát se: kde byla tužka? vedle gumy, nad gumou, pod gumou??? atd.

Přejeme hodně zábavy!!!

 

ÚTERÝ 28.4.2020

11.ÚKOL – a máme tu další poznávací úkol. Tak schválně…kdo pozná všechna zvířátka?  Víte o nich něco? Čím se např.živí? Co pokrývá jejich tělo? Žijí na souši /ve vodě? Co mají ráda? Máš nějaké zvířátko doma? Jak o něj pečuješ?

 

 

PONDĚLÍ 27.4.2020

10.ÚKOL – jak se Ti vydařil předchozí úkol? Co vše jsi zažil o víkendu? Co krásného jsi viděl? Chvilku zapřemýšlej. Vezmi si papír a pastelky a nakresli to, co se Ti zdálo úplně nejlepší:-) Až budeš mít hotovo, zkus někomu dospělému popsat, co je na obrázku. Hotový obrázek vlož do desek.

 

PÁTEK 24.4.2020

9.ÚKOL – a je tu poslední úkol tohoto týdne:-) Nakresli si na papír věci z tabulky. Až půjdeš na procházku, vezmi si papír s tužkou sebou a dobrodružství může začít! Můžete si zasoutěžit s maminkou, tatínkem, bráškou,…kdo první spatří věc z obrázku, kdo jich najde více, poznávejte barvy atd. K plnění úkolu máš celý víkend:-).

 

 

ČTVRTEK 23.4.2020

8.ÚKOL – Jak se Vám vedlo při plnění včerejšího úkolu? Poznaly jste nějaké místečko? Určitě ano!

Dnes budeš potřebovat nůžky, časopis ,“leták“ nebo starý kalendář. Vystřihni, co se Ti líbí. Můžeš si s někým zahrát na „obchod“ a prodávat. Procvič si barvy, můžeš obrázky spočítat, roztřídit dle velikosti,… Rodiče zkontrolují, zda držíš správně nůžky. Dbej na bezpečnost! Připomeň si, že pokud stříháš, měl bys sedět. Ukliď si po sobě 😉 .

 

STŘEDA 22.4.2020

7.ÚKOL – dnes tu máme poznávací úkol. Jestlipak víte, kde se tato místa nachází?  Pokud poznáte, zavzpomínejte, zda jste toto místo již navštívily s rodiči  a popovídejte si o něm. Můžete si také připomenout, co jste na výletě zažily, objevily a co nového jste se naučily 🙂 .

 

ÚTERÝ 21.4.2020

6. ÚKOL – dnešní práce se jistě bude líbit všem kuchařům a kuchařkám:-) Pomoc mamince, tatínkovi, babičce nebo dědečkovi s přípravou oběda. Buď nápomocný/á a přichystej např.lžíci, vidličku, nůž, misku, vařečku, hrnec…Podej  mouku, vajíčko, bramboru apod. Starší děti se mohou zapojit více (oloupat bramboru, míchat,…) – je na Vás, rodičové, co dětem „svěříte“ za úkon. Dávejte pozor na bezpečnost. Připomeňte si, že před každým jídlem si řádně myjeme ruce mýdlem a dodržujeme pravidla správného stolování. Dobrou chuť 😀 .

 

PONDĚLÍ 20.4.2020

5.ÚKOL –  Nový týden je tu a s ním přichází nové úkoly! A začneme tréninkem paměti, pozornosti,…

Zahraj si s rodiči, prarodiči nebo sourozencem hru.Výběr je na tobě. Tady máš několik tipů: pexeso, domino, mikádo, Člověče nezlob se, Dobble, kvarteto,  Černý Petr, sluchové pexeso,…

 

PÁTEK 17.4.2020

4.ÚKOL – dnes se zaměříme na předmatematické představy. Připravte si různě velké předměty – např. kostky, autíčka, panenky, mističky, korálky, jablíčka, bonbóny…a zkoušejte:

* seřadit předměty podle velikosti

* trénovat pojmy malý, menší, nejmenší, velký, větší, největší

* hodně, málo, více, méně

*první, poslední

*předškoláci – uber, přidej, rozděl   Např. Když přidáš ke 3 korálkům ještě 2, kolik jich bude celkem?*** Máš 5 kousků čokolády a 2 sníš, kolik ti jich zbude?*** Na stole je 6 pastelek a 2 jsou zlomené. Kolik pastelek může kreslit?***Ty a tvůj kamarád máte dohromady 4 bonbony. Rozděl je napůl, pro každého stejně.***

Přejeme krásný víkend!

 

ČTVRTEK 16.4.2020

3.ÚKOL – dnes si společně s rodiči zopakujte: 

*dny v týdnu – kolik jich je, které dny chodíme do školky, jaký den následuje např.po středě,…

*roční období – pokus se říci, co je typické pro jednotlivá období

*předškoláci určitě hravě zvládnou i měsíce🙂 – zkus společně s rodiči přiřadit měsíc k ročnímu období, popř. si popovídejte o tom, ve kterém měsíci slavíš narozeniny či svátek

 

STŘEDA 15.4.2020

2.ÚKOL – nakresli dvě koťátka – jedno do pravé části papíru, druhé do levé části papíru. Aby jim nebylo smutno, domaluj jim několik různě barevných klubíček rozmanitých velikostí. Než začneš pracovat, procvič si ruku, uvolni zápěstí, ve vzduchu si zakruž rukama, procvič prsty. Nezapomeň na správný úchop pastelky! Potom někomu z dospělých ukaž, které klubíčko je největší,menší, nejmenší, jaké mají barvy, které koťátko je menší, kolik má uší,… Hotový obrázek ulož do desek:-)

 

ÚTERÝ 14.4.2020

1. ÚKOL PRO TEBE – namaluj domácí zvířátko a jeho mláďátko. Nad zvířátka dokresli sluníčko, vedle zvířátek 2 kytičky. Popros rodiče, ať zkontrolují, zda držíš správně pastelku. Potom si spolu zopakujte barvy, spočítejte kvítky kytičkám,…A na závěr popros maminku, ať připraví desky (nebo si je můžeš vyrobit), do kterých si budeš dávat hotové úkoly.
A zítra se už můžeš těšit na další 🙂 .