Mateřská škola Sobotka -

Vítání jara u Sluníček

7. 4. 2015

Děti byly ve čtvrtek 26.3.2015 dopoledne v Dobrovici na akci tamního muzea – ,,Výstava – jako med“. Děti mimo poučné výstavy s výkladem, kde si upevnily, ale i rozšířily své vědomosti, plnily úkoly k tomuto tématu na interaktivní tabuli, vyráběly si obrázek, který si odvezly domů. Na závěr si vyposlechly pohádku – Medový příběh, některé si i nakoupily něco na památku nebo něco medového domů. Výlet se zdařil.

V pondělí 30.3.2015 k tomuto tématu proběhla pracovní dílnička rodičů a dětí. Všichni se zaujetím a nadšením vyráběli z plastů květiny a z plastových lahví, odličovacích tamponů a plastových lžiček slepičky, zajíčky a čápy. S přáním ,, veselých Velikonoc ,, jsme se v odpoledních hodinách rozešli.

Pan Špicar, tatínek Rozárky, uspořádal pro děti v pondělí 30.3.2015 dopoledne besedu na téma ,,Dinosauři,,. Beseda probíhala formou rozhovoru, na připravené otázky se děti snažily najít logické odpovědi. Pan Špicar přinesl ukázat i různé zkameněliny, děti si přinesly naučné knihy a makety dinosaurů, a tak beseda probíhala opravdu názorně. Moc děkujeme.

J.V.