Mateřská škola Sobotka -

DIVADELNÍ FESTIVAL MATEŘSKÝCH ŠKOL

1. 3. 2024

V Sobotce se stává tradicí „DIVADELNÍ FESTIVAL MATEŘSKÝCH ŠKOL“, který letos oslavil své třetí výročí. Letos se ke školkám z Markvartic, Libošovic a Sobotky připojila také MŠ z Mladějova. Dne 23. 2. 2024 se setkaly děti a paní učitelky v soboteckém divadle Solnice.  Festival zahájily děti z MŠ Sobotka hudebně pohybovou skladbou „Mateřinky“ a následně sehrála MŠ Markvartice operetku „O dvanácti měsíčkách“ od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Po krátké přestávce uvedla MŠ Sobotka pohádku „Sůl nad zlato“ a následovala pohádka „O neposlušných kůzlátkách v podání MŠ Libošovice. Děti z MŠ Mladějov ozdobily festival hudebně pohybovou pohádkou „O Rumcajsovi“. Divadelní festival zakončila MŠ Libošovice hudebně pohybovou interakcí s dětským divákem za doprovodu písně „Hejbni kostrou“. Festival přispívá k prohlubování vzájemné spolupráce mezi školkami a  dětem přináší příjemný prožitek a novou zkušenost.