Mateřská škola Sobotka -

FINANČNÍ SBÍRKA „KRABICE OD BOT“ U VČELIČEK

6. 12. 2022

Děti ze třídy Včeliček se spolu s paními učitelkami, paní asistentkou i paní uklízečkou zapojily do finanční sbírky zaměřené na pomoc dětem a rodinám v nouzi pod názvem Krabice od bot, kterou už podvanácté pořádá Diakonie Českobratrské církve evangelické. Když jsme tuto sbírku s podtitulem Děti darují dětem začínali, snažili jsme se společně s rodiči dětem vysvětlit smysl této sbírky a pro koho je určená. Děti podle svého uvážení vybraly pár korunek ze své kasičky, donesly je do školky a už jsme mohli jít koupit hračky pro 3-4letou holčičku a 5-6letého chlapce. Vše jsme pečlivě zabalili a paní učitelka dárky dovezla na sběrné místo, odkud poputují za dětmi do Mladé Boleslavi. Moc děkujeme našim Včeličkám i jejich rodičům za „otevření“ srdíček, aby i děti z chudých rodin mohly prožít radost z vánoční nadílky.