Mateřská škola Sobotka -

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK

31. 1. 2024

Lyžování na Kozákově

S lehkým napětím jsme všichni očekávali, jaké počasí nám přinese třetí lednový týden, na který jsme měli s naší školičkou naplánovaný lyžařský kurz. Po teplém začátku roku se přece jenom ochladilo, a to tak výrazně, že v lyžařských střediscích mohli začít sjezdovky zasněžovat, a nakonec napadl i přírodní sníh.

Protože jsme ohledně počasí měli obrovské štěstí, mohli jsme v pondělí 15. ledna 2024 začít jezdit na lyžařský kurz do Skiareálu Kozákov. Kurz pro naše děti zajišťovala Lyžařská škola paní Hanky Machkové z Nové Paky.

Každé ráno děti začaly rozcvičkou, aby rozhýbaly svá tělíčka. První den si instruktoři rozdělili děti podle jejich lyžařských schopností. Ti zdatnější lyžaři mohli začít hned první den sjíždět kopec. Ti méně zdatní lyžaři nebo úplní začátečníci nejdříve „pilovali“ svoji techniku v dětském parku na pojízdném koberci a provazovém vleku a postupně po nacvičení těch správných obloučků, mohli se svými kamarády začít sjíždět „velký“ kopec. V pátek za dětmi přijelo hodně rodičů a prarodičů, aby se podívali, co všechno se děti od pondělí naučily.

Instruktoři lyžařské školičky se po celou dobu výcviku dětem maximálně věnovali. Při lyžování panovala správná sportovní atmosféra nabitá trpělivostí, profesionálním chováním a všudypřítomným úsměvem. Tímto posíláme velké poděkování všem instruktorům a všem, kteří se o nás ve skiareálu starali.