Mateřská škola Sobotka -

MEZIGENERAČNÍ PROJEKT „POŠLETE VZKAZ PŘÍBĚHEM“ U VČELIČEK

4. 4. 2023

Snažíme se našim dětem ukazovat, že senioři jsou přirozenou součástí našich životů a že by je měly vnímat jako samozřejmost. Proto se děti ze třídy Včeliček zapojily do mezigeneračního projektu pro děti a seniory pod názvem Pošlete vzkaz příběhem, který vyhlásila Pojišťovna VZP. Proto první dubnové pondělí za nimi do školky přišla babička Jarmilka, kterou už znají z předčítání pohádek. Vypravovala jim o svém dětství stráveném na vesnici – s kamarádkami a kamarády v přírodě – na poli, v lese, s domácími zvířaty, kterých bylo všude plno. Děti nejenom se zájmem poslouchaly vyprávění, ale také se samy ptaly, např. jak slavila Velikonoce, jak prožívala letní prázdniny, jaký byl pro ni nejlepší dárek. Po vyprávění se děti snažily některé zážitky, které je zaujaly, namalovat. Jsme rády, že děti s babičkou společně strávily dopoledne a odnesly si hodně zážitků a poznatků.