Mateřská škola Sobotka -

POŠLETE VZKAZ PŘÍBĚHEM

4. 10. 2023

Začátkem září jsme všichni s napětím očekávali vyhlášení výsledků mezigeneračního projektu Pošlete vzkaz příběhem, který vyhlásila již druhým rokem Pojišťovna VZP. Naše školka v tomto projektu spolupracovala s Vlastenecko dobročinnou sdruženou obcí baráčníků Sobotka a okolí a za to jí moc děkujeme. Ve velké konkurenci soutěžních prací naše 2 příběhy hlavní ceny nevyhrály, ale to nás vůbec nemrzí. Nás především potěšilo, že jsme si mohli poslechnout zajímavé a inspirativní životní příběhy babiček. A určitě bychom přivítali, kdyby s námi chtěl spolupracovat v tomto projektu i nějaký dědeček. Už jsme o tom psali, ale jenom připomínáme, že ve třídě Včeliček dětem vypravovala „čtecí“ babička Jarmilka Bočková o svém dětství prožitém na venkově, a to v článku pod názvem: „Kdo první uvidí kuře, bude chytrý“. Druhá babička – Maruška Hoferiková vypravovala ve třídě Broučků o dětství ve Starých Hradech a rodinném i pracovním životě prožitém u nás v Sobotce, a to v článku s názvem: „Šťastná mezi dětmi“. Všechny příběhy vyšly v knižní podobě (kniha má dokonce 303 stránek), ale Vy si nejenom ty sobotecké příběhy můžete přečíst na www.posletevzkazpribehem.cz. Přejeme pohodové čtení plné krásných životních příběhů.