Mateřská škola Sobotka -

VÝLET ZA ZVÍŘÁTKY-VČELIČKY

22. 5. 2026

Naše třída Včeliček ráda přijala pozvání k manželům Kůtkovým na statek v Lavicích. Na výlet jsme se vypravili autobusem ve středu 20.5.2026. Po příjezdu na nás čekala paní Kůtková a děti si jí natolik oblíbily, že jí hned začaly říkat „teto.“ Po malém občerstvení nám ukázala jejich dvorek se zvířátky, kde si děti prohlédly králíky, kachny s káčátky, holuby, slepičky, papoušky, pejska a na louce ve výběhu i ovečky. Na poli děti poznávaly různé druhy zeleniny, které pěstují a sledovaly práci zemědělských strojů. Při vycházce Lavicemi měly děti možnost spatřit i krmení kraviček u místního farmáře. Po obědě, který si děti přivezly v batůžku, si mohly pohrát na zahradě, nebo si zakopat s míčem. I počasí nám přálo, takže si výlet všechny děti moc užily.